| Year | 2024 |
|---|---|
| Make | Grand Design |
| Brand | Grand Design |
| Type | Fifth Wheel |
| VIN | 573FR2821R3348878 |
| Stock ID | 11038 |
| Condition | New Sold |
| UVW | 6,930 lbs |
| Dry Hitch | 1,086 lbs |
| GVWR | 9,995 lbs |
| Length (ft,in) | 26'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 12'' |
| Tanks (gal) | F:55.00 G:78.00 B:39.00 |
| Awnings (ft) | 1:18.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |