| Year | 2020 |
|---|---|
| Make | Keystone |
| Brand | Keystone |
| Type | Travel Trailer |
| Stock ID | 10674U |
| Condition | Used Sold |
| UVW | 6,604 lbs |
| Dry Hitch | 880 lbs |
| CCC | 2,196 lbs |
| Length (ft,in) | 29'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 4" |
| Tanks (gal) | F:60.00 G:60.00 B:30.00 |
| Awnings (ft) | 1:20.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
KEYSTONE COUGAR HALF-TON
(2020) These Typical Features Vary by Model
Anniversary, Camping, Comfort Packages
Living Spaces
Patio Awning with LED Lighting
MORryde Solid Step Main Entry
Friction Hinge Entry Door
84-inch Ceiling Height
Interior LED Lighting
Pleated Shades
Designer Window Treatments
Entertainment Center
Fireplace Spaceheater
Vintage Maple Glazed Hardwood
Residential Cabinet Hardware
Dining
Dinette Booth
Pantry
Seamless Foil-Wrap Countertops
Undermount Stainless Steel Sink
Upgrade Chef Faucet with Sprayer
8cf Refrigerator
21-inch Furrion Range Glass Stove Cover
Microwave Oven
Outdoor Capital Grill BBQ (vbm)
Electronics
Systems Center
iN-Command Pro Series 3 Global Connect
LP CO and Smoke Detectors
Entertainment Center
Outdoor Speakers
USB Station
Sleeping
King Bed 70x80
Overhead Storage
Wardrobes
Bathroom
Medicine Cabinet
Vanity Sink
Linen Storage
Shower
Porcelain Foot Flush Toilet
Mechanicals
Solar Prep
Battery Disconnect Switch
Two 30# LP Bottles
15k Ducted AC
35k Ducted Furnace
12v Tank Heat Pads
6-Gal Quick Recovery Hot Water
Enclosed Heated Convenience Center
Enclosed Heated Dump Valves
Outdoor Shower
Coach Build
Half-Ton Towable Design
Aluminum Wheels
Full Size Spare Tire
2-inch Accessory Receiver
Aluminum Framed
Champagne Laminated Sides
Fiberglass Front Cap
Front Cap HitchVision and LED Lights
Exterior LED Lighting
3/8-inch Walkable Roof Deck
Seamless Roofing
Astro-Foil Insulation
Enclosed Forced Air Heated Underbelly