| Year | 2018 |
|---|---|
| Make | Highland Ridge |
| Brand | Highland Ridge |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 58TBH0BR6J3TL3246 |
| Stock ID | 11467A |
| Condition | Used In Stock |
| UVW | 7,360 lbs |
| Dry Hitch | 720 lbs |
| CCC | 1,635 lbs |
| GVWR | 8,995 lbs |
| Length (ft,in) | 33'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 10'' 11" |
| Tanks (gal) | F:51.00 G:58.00 B:29.00 |
| Awnings (ft) | 1:20.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
HIGHLAND RIDGE LIGHT
I-Beam Chassis
Aluminum Framed
Laminate Construction
Rigid Foam Insulation
Equa-Flex Suspension
Self-Adjust Brakes
Aluminum Rims
Walkable Roof
PVC Roofing
Aluminum Steps
Keyed Alike System
Bluetooth Controls
50-Amp Service Cord
15k A/C
LED Lighting
USB Charge Ports
Pet Friendly Features
Linoleum Flooring
Pleated Night Shades
Entertainment System
Outdoor Speakers
Concealed Hinges
Stainless Appliances
Solid Surface Countertops
Stainless Steel Sink
High-Rise Faucet