| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Grand Design |
| Brand | Grand Design |
| Type | Toy Hauler Fifth Wheel |
| VIN | 573FM4739TBB04691 |
| Stock ID | 11506 |
| Condition | New Sold |
| UVW | 16,800 lbs |
| Dry Hitch | 3,600 lbs |
| GVWR | 22,500 lbs |
| Length (ft,in) | 44'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 13'' 6" |
| Tanks (gal) | F:140.00 G:104.00 B:104.00 |
| Awnings (ft) | 1:12.00 2:10.00 3:16.00 |
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Toy Hauler | YES |
| Garage Length | 13'' 6" |
| Fuel Station | 60.00 gal |