| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Grand Design |
| Brand | Grand Design |
| Type | Fifth Wheel |
| VIN | 573FR4027T9930530 |
| Stock ID | 11495 |
| Condition | New In Stock |
| UVW | 12,388 lbs |
| Dry Hitch | 2,600 lbs |
| GVWR | 14,995 lbs |
| Length (ft,in) | 39'' 2" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 12'' 8" |
| Tanks (gal) | F:74.00 G:78.00 B:39.00 |
| Awnings (ft) | 1:19.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |