| Year | 2014 |
|---|---|
| Make | Cherokee |
| Brand | Cherokee |
| Manu | Forest River |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 4X4TCKR24EX116668 |
| Stock ID | 11409A |
| Condition | Used Sold |
| UVW | 10,070 lbs |
| Dry Hitch | 1,550 lbs |
| CCC | 1,602 lbs |
| GVWR | 11,710 lbs |
| Length (ft,in) | 44'' 7" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 12'' 10" |
| Tanks (gal) | F:50.00 G:38.00 B:76.00 |
| Awnings (ft) | 1:18.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
This is a USED 2014 Cherokee Destination Trailer 39KT Travel Trailer on the lot at Greeneway RV Sales & Service.
If interested please call us at 715-325-5170, scan the QR code below or visit:www.greenewayrv.com/display?id=101104
Options may vary from description listed. Refer to the MSRP form on new units for exact options. The advertised price does not include sales tax, title, registration, or other service fees.