| Year | 2013 |
|---|---|
| Make | Keystone |
| Brand | Keystone |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 4YDT29R29DV501264 |
| Stock ID | 11430A |
| Condition | Used Sold |
| UVW | 6,566 lbs |
| Dry Hitch | 835 lbs |
| CCC | 1,634 lbs |
| Length (ft,in) | 33'' |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 4" |
| Tanks (gal) | F:43.00 G:28.00 B:28.00 |
| Awnings (ft) | 1:17.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
COUGAR X-LITE
Aluminum Framed
Laminated Sidewalls
Rubber Roofing
EZ-Lube Axles
Heated Water Tank
Dbl 30# LP
Awning
6-Gal Water heater
13.5k A/C
30k Furnace
Entertainment
Outdoor Speakers
High-Profile Faucet
Dbl-Door Fridge
Oven
Microwave
ABS Surround